Recap | Results

Licensed to Ponds Swim Team            Hy-Tek's Meet Manager 10/5/2009 02:41 PM
                       Butler Quad Meet 2009 - 10/4/2009                       
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wright State Raiders  'A'                              NT    4:00.54  
     1) Stevning, Erin                  2) Jones, Hannah                  
     3) Zilinskaite, Rasa               4) Pipkorn, Molley                
  2 University of Evansville  'A'                     4:04.00    4:02.29  
     1) Howard, Alexandra 20            2) Enge, Jill                     
     3) Reinitz, Michea                 4) Luecke, Anna 22                
  3 St Louis University-OZ  'A'                            NT    4:07.66  
     1) Tamkun, Lindsay                 2) Robertson, Laura               
     3) Streid, Taylor                  4) Storm, Allison                 
  4 Wright State Raiders  'B'                              NT    4:08.16  
     1) Lehan, Jenn                     2) Weldon, Makenzie               
     3) Reynolds, Kelli                 4) Rubin, Ana                     
  5 University of Evansville  'B'                          NT    4:11.92  
     1) Threlkeld, Diane 21             2) Niezer, Bridget 20             
     3) Sekely, Ady 23                  4) Shackelford, Annie 20          
  6 St Louis University-OZ  'B'                            NT    4:18.73  
     1) Molloy, Elizabeth               2) Adams, Kaitlynn                
     3) Polachek, Erica                 4) Ising, Katie                   
  7 Butler-IN  'A'                                         NT    4:33.06  
     1) Onstwedder, Jessica 18          2) Wesler, Megan 19               
     3) Fosnot, Alyson 18               4) Weston, Nikki 18               
 
Event 2  Men 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wright State Raiders  'A'                              NT    3:31.07  
     1) Pikkarainen, Ville              2) Roser, Hans                    
     3) Downing, Chris                  4) Botha, Hermanus                
  2 Wright State Raiders  'B'                              NT    3:33.65  
     1) Demchuk, Nathan                 2) Munoz, Danny                   
     3) Ahlden, Eric                    4) Collins, TJ                    
  3 University of Evansville  'A'                     3:30.89    3:39.50  
     1) Nash, Chris 20                  2) Gray, Colin 19                 
     3) Fernandez, Wil 20               4) Tipton, Brad 21                
  4 Wright State Raiders  'C'                              NT   x3:40.78  
     1) Bey, Scott                      2) Weitzel, Scott                 
     3) Carroo, Sean                    4) Carnell, Adam                  
  5 St Louis University-OZ  'A'                            NT    3:41.48  
     1) Costigan, Tom                   2) Brasser, Brian                 
     3) Brabbins, Jimmy                 4) Walsh, Adam                    
  6 University of Evansville  'B'                          NT    3:46.26  
     1) Cowl, Michael 21                2) Bifulco, Derek 22              
     3) Kanet, Zachariah 20             4) Spradley, Will 20              
  7 St Louis University-OZ  'B'                            NT    3:46.31  
     1) Embrey, Kyle                    2) Kocian, Blake                  
     3) Morrison, Neil                  4) Sayre, BJ                      
  8 St Louis University-OZ  'C'                            NT   x4:09.89  
     1) Miazga, Tom                     2) Mandli, Chris                  
     3) Navarro, Marco                  4) Ward, Patrick                  
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hampel, Justyna              Wright State              NT   10:19.22  
  2 Schmidgall, Christina     20 UE                  10:28.86   10:41.25  
  3 Stepp, Carly                 Wright State              NT   10:52.27  
  4 Hodina, Phoebe               UE                        NT   11:03.33  
  5 Robertson, Katie             St Louis-OZ               NT   11:10.80  
  6 Kolster, Katie               St Louis-OZ               NT   11:13.94  
  7 Moles, Stephanie L        22 Butler-IN                 NT   11:26.38  
  8 Johannsen, Kyle           19 Butler-IN                 NT   11:28.80  
  9 Pearson, Julia               St Louis-OZ               NT   11:28.96  
 10 Lodewyk, Nicole           21 UE                  11:35.58   11:38.20  
 -- Culver, Molly                St Louis-OZ               NT  X11:33.10  
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Human, Jacques               Wright State              NT    9:57.24  
  2 Litzau, Spencer              St Louis-OZ               NT   10:17.63  
  3 Long, Brandon             19 UE                  10:22.10   10:38.56  
  4 Radalia, Ethan               Wright State              NT   10:38.60  
  5 Hamann, Bryan             19 UE                  10:17.52   10:45.06  
  6 Ward, Patrick                St Louis-OZ               NT   11:00.21  
  7 Bond, Sam                    Wright State              NT   11:03.55  
  8 Scruggs, Wesley              UE                        NT   11:11.19  
  9 Embrey, Kyle                 St Louis-OZ               NT   11:17.29  
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pipkorn, Molley              Wright State              NT    1:53.44  
  2 Quast, Hannah             19 UE                   1:52.48    1:56.79  
  3 Streid, Taylor               St Louis-OZ               NT    1:58.82  
  4 Schmidgall, Christina     20 UE                   1:53.10    2:01.15  
  5 Kokot, Marta                 Wright State              NT    2:01.18  
  6 Schwarz, Jessica             St Louis-OZ               NT    2:01.81  
  7 Storm, Allison               St Louis-OZ               NT    2:02.03  
  8 Briggs, c                    Wright State              NT    2:02.79  
  9 Wesler, Megan             19 Butler-IN                 NT    2:04.62  
 10 van Wyk, Jordan              UE                        NT    2:05.46  
 11 Lawson, Caitlyn           18 Butler-IN                 NT    2:13.28  
 12 Taylor, Anna              21 Butler-IN                 NT    2:17.04  
 -- Coleman, Kelsey              St Louis-OZ               NT   X2:04.60  
 -- Schmitt, Merri               UE                        NT   X2:11.65  
 -- Hannon, Bridget           18 Butler-IN                 NT   X2:22.22  
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Munoz, Danny                 Wright State              NT    1:45.08  
  2 Seward, Alex                 UE                        NT    1:46.66  
  3 Carnell, Adam                Wright State              NT    1:47.66  
  4 Kelly, Mike                  St Louis-OZ               NT    1:48.30  
  5 Jackson, Daniel           20 UE                   1:46.88    1:50.55  
  6 Sayre, BJ                    St Louis-OZ               NT    1:51.54  
  7 Morrison, Neil               St Louis-OZ               NT    1:52.36  
  8 Tipton, Brad              21 UE                   1:46.79    1:53.80  
  9 Snyder, Erich                Wright State              NT    1:55.29  
 -- Spradley, Will            20 UE                        NT   X1:52.28  
 -- Cruz, Sal                    St Louis-OZ               NT   X1:53.82  
 -- West, Chris                  UE                        NT   X2:00.15  
 -- Wenz, Nick                20 UE                        NT   X2:13.61  
 
Event 7  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reinitz, Michea              UE                        NT      24.56  
  2 Hohman, Ali                  Wright State              NT      25.02  
  3 Reynolds, Kelli              Wright State              NT      25.14  
  4 Hagar, Jordan                St Louis-OZ               NT      25.17  
  5 Luecke, Anna              22 UE                     24.81      25.36  
  6 Woody, Melissa               Wright State              NT      25.47  
  7 Brabbins, Maggie             St Louis-OZ               NT      25.50  
  8 Kopec, Emily                 St Louis-OZ               NT      25.88  
  9 Jones, Valerie            20 UE                     25.58      25.98  
 10 Humphrey, Jazzmin         18 Butler-IN                 NT      27.61  
 10 Weston, Leigh A           21 Butler-IN                 NT      27.61  
 12 Onstwedder, Jessica       18 Butler-IN                 NT      29.07  
 -- Molloy, Elizabeth            St Louis-OZ               NT     X26.94  
 -- Cude, Cassy                  UE                        NT     X27.50  
 
Event 8  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McDaniel, Drew               Wright State              NT      21.23  
  2 Collins, TJ                  Wright State              NT      21.35  
  3 Sheridan, Stephen            St Louis-OZ               NT      21.65  
  4 Tiemann, Kyle                UE                        NT      21.93  
  5 Walsh, Adam                  St Louis-OZ               NT      22.36  
  6 Buerling, Ben                Wright State              NT      22.70  
  7 Harrington, Jacob         19 UE                     22.96      22.79  
  8 Quinn, Mike                  St Louis-OZ               NT      23.19  
  9 Murphy, Austin            21 UE                     22.25      24.35  
 
Event 9  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Enge, Jill                   UE                        NT    2:13.09  
  2 Beseau, Kassandra         19 UE                   2:10.15    2:13.82  
  3 Stevning, Erin               Wright State              NT    2:14.60  
  4 Howard, Alexandra         20 UE                   2:10.15    2:15.28  
  5 Weldon, Makenzie             Wright State              NT    2:16.72  
  6 Robertson, Laura             St Louis-OZ               NT    2:16.94  
  7 Getty, Sam                   St Louis-OZ               NT    2:18.13  
  8 Jones, Hannah                Wright State              NT    2:18.20  
  9 Weston, Nikki             18 Butler-IN                 NT    2:20.06  
 10 Hymas, Ariel                 St Louis-OZ               NT    2:21.86  
 11 Wilson, Momo M            21 Butler-IN                 NT    2:31.97  
 12 Fosnot, Alyson            18 Butler-IN                 NT    2:40.47  
 -- Barry, Murphy             20 UE                   2:12.77   X2:19.83  
 -- Adams, Kaitlynn              St Louis-OZ               NT   X2:25.45  
 -- Tamkun, Lindsay              St Louis-OZ               NT   X2:28.01  
 -- Geise, Lisa               18 Butler-IN                 NT   X2:36.21  
 
Event 10  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peffer, Davynn               Wright State              NT    1:58.85  
  2 Dahle, Michael               St Louis-OZ               NT    2:00.00  
  3 Demchuk, Nathan              Wright State              NT    2:00.36  
  4 Shotwell, Justin             UE                        NT    2:01.78  
  5 Roser, Hans                  Wright State              NT    2:01.83  
  6 Brabbins, Jimmy              St Louis-OZ               NT    2:05.12  
  7 Navarro, Marco               St Louis-OZ               NT    2:05.35  
  8 Gray, Colin               19 UE                   2:02.00    2:05.41  
  9 Bifulco, Derek            22 UE                   2:01.58    2:13.59  
 -- Cowl, Michael             21 UE                   2:05.01   X2:11.70  
 
Event 11  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Larson, Anna                 St Louis-OZ               NT     245.75  
  2 Dimasso, Stevi               Wright State          218.85     228.65  
  3 Wells, Sadie                 UE                        NT     221.65  
  4 Zwier, Neena                 Wright State              NT     221.20  
  5 Tautz, Hannah                St Louis-OZ               NT     216.15  
  6 Childers, Jennifer        20 UE                    218.98     206.95  
  7 Altmeyer, Ashley          19 UE                    198.59     172.35  
 
Event 12  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Carmichael, Chad             St Louis-OZ               NT     273.25  
  2 Balczo, Andrew            20 UE                    266.25     270.30  
  3 Fletcher, Josh            22 UE                    267.15     270.10  
  4 Nettleton, Caleb             Wright State          262.05     262.05  
  5 Hrabovski, Billy             St Louis-OZ               NT     261.10  
  6 Campbell, Josh               Wright State              NT     246.80  
  7 Harmening, AJ                UE                        NT     200.30  
  8 Barchek, Tyler               Wright State              NT     135.25  
 
Event 13  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Streid, Taylor               St Louis-OZ               NT    2:10.97  
  2 Thornburg, Candice           Wright State              NT    2:13.45  
  3 Reinitz, Michea              UE                        NT    2:13.69  
  4 Sekely, Ady               23 UE                   2:11.84    2:15.50  
  5 Reynolds, Kelli              Wright State              NT    2:15.81  
  6 Spata, Alexandra          19 UE                   2:13.52    2:16.06  
  7 Polachek, Erica              St Louis-OZ               NT    2:16.21  
  8 Hohman, Ali                  Wright State              NT    2:18.07  
  9 Lawson, Caitlyn           18 Butler-IN                 NT    2:41.15  
 10 Hannon, Bridget           18 Butler-IN                 NT    2:44.60  
 11 Fosnot, Alyson            18 Butler-IN                 NT    2:47.40  
 
Event 14  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ahlden, Eric                 Wright State              NT    1:55.98  
  2 Seward, Alex                 UE                        NT    1:56.63  
  3 Dahle, Michael               St Louis-OZ               NT    1:59.74  
  4 Bey, Scott                   Wright State              NT    2:01.18  
  5 Downing, Chris               Wright State              NT    2:01.19  
  6 Morrison, Neil               St Louis-OZ               NT    2:07.86  
  7 Fernandez, Wil            20 UE                   2:00.92    2:08.29  
  8 Kanet, Zachariah          20 UE                        NT    2:10.40  
  9 Litzau, Spencer              St Louis-OZ               NT    2:15.36  
 
Event 15  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Quast, Hannah             19 UE                     51.80      53.48  
  2 Hagar, Jordan                St Louis-OZ               NT      54.89  
  3 Zilinskaite, Rasa            Wright State              NT      54.97  
  4 Kopec, Emily                 St Louis-OZ               NT      55.45  
  5 Luecke, Anna              22 UE                     54.76      55.90  
  6 Kokot, Marta                 Wright State              NT      55.91  
  7 Storm, Allison               St Louis-OZ               NT      55.98  
  8 Shackelford, Annie        20 UE                     55.46      56.18  
  9 Woody, Melissa               Wright State              NT      57.14  
 10 Weston, Leigh A           21 Butler-IN                 NT    1:01.76  
 11 Humphrey, Jazzmin         18 Butler-IN                 NT    1:03.01  
 12 Taylor, Anna              21 Butler-IN                 NT    1:03.30  
 -- Coleman, Kelsey              St Louis-OZ               NT     X57.04  
 -- McCoy, Rachel             20 UE                   1:05.67   X1:09.90  
 
Event 16  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Botha, Hermanus              Wright State              NT      46.53  
  2 McDaniel, Drew               Wright State              NT      48.00  
  3 Sheridan, Stephen            St Louis-OZ               NT      48.06  
  4 Tiemann, Kyle                UE                        NT      49.16  
  5 Sayre, BJ                    St Louis-OZ               NT      49.48  
  6 Buerling, Ben                Wright State              NT      49.64  
  7 Jackson, Daniel           20 UE                     48.54      49.87  
  8 Harrington, Jacob         19 UE                     47.51      50.48  
  9 Kocian, Blake                St Louis-OZ               NT      51.27  
 -- Brasser, Brian               St Louis-OZ               NT     X54.17  
 -- Scruggs, Wesley              UE                        NT     X54.65  
 -- West, Chris                  UE                        NT     X55.77  
 -- Wenz, Nick                20 UE                     54.01     X59.46  
 
Event 17  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Howard, Alexandra         20 UE                   2:09.14    2:10.95  
  2 Beseau, Kassandra         19 UE                        NT    2:13.18  
  3 Wieczerzak, Krystyna         Wright State              NT    2:13.46  
  4 Tamkun, Lindsay              St Louis-OZ               NT    2:14.15  
  5 Threlkeld, Diane          21 UE                   2:10.66    2:14.68  
  6 Molloy, Elizabeth            St Louis-OZ               NT    2:17.19  
  7 Ising, Katie                 St Louis-OZ               NT    2:18.39  
  8 Lehan, Jenn                  Wright State              NT    2:21.27  
  9 Onstwedder, Jessica       18 Butler-IN                 NT    2:29.64  
 10 Geise, Lisa               18 Butler-IN                 NT    2:33.00  
 -- Hymas, Ariel                 St Louis-OZ               NT   X2:28.05  
 -- Cude, Cassy                  UE                        NT   X2:30.37  
 
Event 18  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pikkarainen, Ville           Wright State              NT    1:54.57  
  2 Dahle, Michael               St Louis-OZ               NT    1:59.24  
  3 Nash, Chris               20 UE                   1:57.44    2:00.80  
  4 Human, Jacques               Wright State              NT    2:04.28  
  5 Embrey, Kyle                 St Louis-OZ               NT    2:04.39  
  6 Carroo, Sean                 Wright State              NT    2:04.81  
  7 Costigan, Tom                St Louis-OZ               NT    2:05.21  
  8 Cowl, Michael             21 UE                   2:00.31    2:05.56  
 -- Miazga, Tom                  St Louis-OZ               NT   X2:25.10  
 
Event 19  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hampel, Justyna              Wright State              NT    5:06.01  
  2 Schmidgall, Christina     20 UE                   4:59.05    5:13.10  
  3 Rubin, Ana                   Wright State         5:12.19    5:16.91  
  4 Stepp, Carly                 Wright State              NT    5:21.19  
  5 Hodina, Phoebe               UE                        NT    5:26.25  
  6 Robertson, Katie             St Louis-OZ               NT    5:28.74  
  7 Schwarz, Jessica             St Louis-OZ               NT    5:28.81  
  8 Spata, Alexandra          19 UE                        NT    5:31.42  
  9 Kolster, Katie               St Louis-OZ               NT    5:33.85  
 10 Moles, Stephanie L        22 Butler-IN                 NT    5:37.23  
 11 Johannsen, Kyle           19 Butler-IN                 NT    5:40.48  
 12 Geise, Lisa               18 Butler-IN                 NT    6:20.28  
 -- Pearson, Julia               St Louis-OZ               NT   X5:36.44  
 -- Culver, Molly                St Louis-OZ               NT   X5:51.47  
 -- Lodewyk, Nicole           21 UE                   5:29.69   X5:52.82  
 
Event 20  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grzebala, Pawel              Wright State              NT    4:46.79  
  2 Kelly, Mike                  St Louis-OZ               NT    4:55.54  
  3 Snyder, Erich                Wright State              NT    5:04.83  
  4 Hamann, Bryan             19 UE                   4:47.71    5:11.02  
  5 Long, Brandon             19 UE                   4:53.76    5:11.35  
  6 Bond, Sam                    Wright State              NT    5:17.09  
  7 Spradley, Will            20 UE                        NT    5:21.62  
  8 Ward, Patrick                St Louis-OZ               NT    5:23.10  
 
Event 21  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Larson, Anna                 St Louis-OZ               NT     242.10  
  2 Wells, Sadie                 UE                        NT     235.10  
  3 Dimasso, Stevi               Wright State          227.78     221.10  
  4 Tautz, Hannah                St Louis-OZ               NT     219.85  
  5 Childers, Jennifer        20 UE                    221.70     205.75  
  6 Altmeyer, Ashley          19 UE                    189.60     196.75  
  7 Zwier, Neena                 Wright State              NT     193.55  
 
Event 22  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nettleton, Caleb             Wright State          280.75     285.75  
  2 Fletcher, Josh            22 UE                    261.30     278.55  
  3 Carmichael, Chad             St Louis-OZ               NT     266.35  
  4 Hrabovski, Billy             St Louis-OZ               NT     247.15  
  5 Balczo, Andrew            20 UE                    203.83     240.75  
  6 Campbell, Josh               Wright State              NT     196.75  
  7 Harmening, AJ                UE                        NT     192.80  
  8 Barchek, Tyler               Wright State              NT     126.55  
 
Event 23  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jones, Hannah                Wright State              NT    2:25.67  
  2 Enge, Jill                   UE                        NT    2:30.54  
  3 Robertson, Laura             St Louis-OZ               NT    2:32.38  
  4 Merryfield, Taylor           Wright State         2:27.92    2:32.87  
  5 Weldon, Makenzie             Wright State              NT    2:33.41  
  6 Niezer, Bridget           20 UE                   2:34.50    2:34.50  
  7 Schmitt, Merri               UE                        NT    2:35.65  
  8 Adams, Kaitlynn              St Louis-OZ               NT    2:39.13  
  9 Weston, Leigh A           21 Butler-IN                 NT    2:40.23  
 10 Wilson, Momo M            21 Butler-IN                 NT    2:40.77  
 11 Getty, Sam                   St Louis-OZ               NT    2:45.40  
 12 Humphrey, Jazzmin         18 Butler-IN                 NT    3:00.12  
 -- Polachek, Erica              St Louis-OZ               NT   X3:00.66  
 
Event 24  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roser, Hans                  Wright State              NT    2:10.88  
  2 Gray, Colin               19 UE                   2:09.60    2:14.91  
  3 Radalia, Ethan               Wright State              NT    2:18.82  
  4 Weitzel, Scott               Wright State              NT    2:18.87  
  5 Shotwell, Justin             UE                        NT    2:20.50  
  6 Kocian, Blake                St Louis-OZ               NT    2:20.53  
  7 Brasser, Brian               St Louis-OZ               NT    2:23.74  
  8 Bifulco, Derek            22 UE                   2:13.25    2:24.10  
  9 Cruz, Sal                    St Louis-OZ               NT    2:24.81  
 -- Navarro, Marco               St Louis-OZ               NT   X2:18.83  
 -- Quinn, Mike                  St Louis-OZ               NT   X2:22.49  
 -- Mandli, Chris                St Louis-OZ               NT   X2:23.56  
 
Event 25  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wright State Raiders  'A'                              NT    3:36.11  
     1) Rubin, Ana                      2) Zilinskaite, Rasa              
     3) Stevning, Erin                  4) Pipkorn, Molley                
  2 St Louis University-OZ  'A'                            NT    3:41.62  
     1) Brabbins, Maggie                2) Kopec, Emily                   
     3) Hagar, Jordan                   4) Kolster, Katie                 
  3 Wright State Raiders  'B'                              NT    3:42.50  
     1) Lash, Mamie                     2) Hampel, Justyna                
     3) Kokot, Marta                    4) Hohman, Ali                    
  4 University of Evansville  'A'                     3:33.72    3:43.88  
     1) Beseau, Kassandra 19            2) Shackelford, Annie 20          
     3) Jones, Valerie 20               4) Quast, Hannah 19               
  5 University of Evansville  'B'                          NT    3:48.62  
     1) Hodina, Phoebe                  2) Threlkeld, Diane 21            
     3) van Wyk, Jordan                 4) Barry, Murphy 20               
  6 Butler-IN  'A'                                         NT    3:53.99  
     1) Wesler, Megan 19                2) Weston, Nikki 18               
     3) Wilson, Momo M 21               4) Moles, Stephanie L 22          
  7 St Louis University-OZ  'B'                            NT    3:56.17  
     1) Schwarz, Jessica                2) Pearson, Julia                 
     3) Robertson, Katie                4) Hymas, Ariel                   
  8 Butler-IN  'B'                                         NT    4:17.41  
     1) Lawson, Caitlyn 18              2) Johannsen, Kyle 19             
     3) Hannon, Bridget 18              4) Taylor, Anna 21                
 -- St Louis University-OZ  'C'                            NT   X3:59.03  
     1) Ising, Katie                    2) Culver, Molly                  
     3) Coleman, Kelsey                 4) Tautz, Hannah                  
 
Event 26  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wright State Raiders  'A'                              NT    3:09.15  
     1) Collins, TJ                     2) Demchuk, Nathan                
     3) Munoz, Danny                    4) Botha, Hermanus                
  2 University of Evansville  'A'                     3:10.88    3:13.73  
     1) Seward, Alex                    2) Jackson, Daniel 20             
     3) Tipton, Brad 21                 4) Tiemann, Kyle                  
  3 Wright State Raiders  'B'                              NT    3:14.28  
     1) Carnell, Adam                   2) Pikkarainen, Ville             
     3) Grzebala, Pawel                 4) Human, Jacques                 
  4 St Louis University-OZ  'A'                            NT    3:14.86  
     1) Kelly, Mike                     2) Sheridan, Stephen              
     3) Brabbins, Jimmy                 4) Walsh, Adam                    
  5 Wright State Raiders  'C'                              NT   x3:17.53  
     1) Downing, Chris                  2) McDaniel, Drew                 
     3) Ahlden, Eric                    4) Bey, Scott                     
  6 University of Evansville  'B'                          NT    3:22.27  
     1) Nash, Chris 20                  2) Harrington, Jacob 19           
     3) Murphy, Austin 21               4) Spradley, Will 20              
  7 St Louis University-OZ  'B'                            NT    3:30.28  
     1) Costigan, Tom                   2) Quinn, Mike                    
     3) Morrison, Neil                  4) Litzau, Spencer                
  8 University of Evansville  'C'                          NT   x3:37.31  
     1) Cowl, Michael 21                2) West, Chris                    
     3) Scruggs, Wesley                 4) Long, Brandon 19